Zmarł Walerian Jabłoński

      Możliwość komentowania Zmarł Walerian Jabłoński została wyłączona

Ceniony nauczyciel i wychowawca młodzieży zostanie pożegnany we wczesne wtorkowe popołudnie w jednej z puławskich parafii.

Walerian Jabłoński to postać bardzo dobrze znana licznym pokoleniom puławian oraz mieszkańcom pobliskich miejscowości, którzy kończyli swoją szkolną edukację właśnie w Puławach. Przez wiele lat, w tutejszych liceach uczył matematyki, a od 1974 do 1991 roku jako dyrektor kierował Zespołem Szkół Ogólnokształcących imienia Komisji Edukacji Narodowej w Puławach.

Pasjonował go również sport. Wiernie wspierał lokalną piłkę ręczną – co z wdzięcznością wspominają teraz członkowie Klubu Sportowego “Azoty Puławy”. W ostatnich latach Walerian Jabłoński piastował stanowisko przewodniczącego tamtejszego Klubu Kibica Seniora.

Walerian Jabłoński odszedł w minioną sobotę (15 lipca), w wieku 83 lat, po ciężkiej chorobie. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na wtorek, 18 lipca – rozpoczną się Mszą Świętą, która zostanie odprawiona o godzinie 13.00, w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach. Tego samego popołudnia zmarły zostanie pochowany w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Markuszowie.

Źródło informacji: UM w Puławach, KS Azoty Puławy; źródło zdjęcia: baza Pixabay