Bezpłatna pomoc od nałęczowskiego MOPS-u

      Możliwość komentowania Bezpłatna pomoc od nałęczowskiego MOPS-u została wyłączona

Mieszkańcy Nałęczowa mogą skorzystać z porad m.in. prawnika, psychologa dziecięcego, terapeuty rodzinnego czy specjalisty do spraw uzależnień oraz mediatora.

Ze względu na duże zainteresowanie i różne terminy dyżurów lepiej wcześniej umówić się na wizytę. Wszyscy specjaliści są dostępni w siedzibie MOPS przy ul. Spółdzielczej w Nałęczowie. W szczególnych przypadkach, na przykład osób starszych czy niepełnosprawnych, eksperci mogą świadczyć swoje usługi w miejscu zamieszkania zainteresowanych.

Porady terapeutów i specjalistów z różnych dziedzin są bezpłatne ponieważ odbywają się w ramach projektu, na który Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pozyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla lubelszczyzny.

W ramach tego samego projektu planowane są warsztaty dla rodziców. Będą one dotyczyć m.in.: kompetencji rodzicielskich, problemów wieku dorastania oraz kompetencji życiowych, czyli na przykład konstruowania planu życiowego i zarządzania domowym budżetem.

Rekrutacja chętnych jest zaplanowana po Nowym Roku, ponieważ nie jest jeszcze ustalony harmonogram zajęć. Szczegółowe informacje na temat poradnictwa i całego projektu można uzyskać na stronie internetowej, a także osobiście w siedzibie MOPS.

(fot.pixabay)