Co z tegoroczną Majówką z Panem Prusem?

      Możliwość komentowania Co z tegoroczną Majówką z Panem Prusem? została wyłączona

Z czym kojarzy się maj w Nałęczowie? Miłośnicy literatury co roku mogą się tu spodziewać specjalnych atrakcji, związanych z Bolesławem Prusem. Od 19 lat o tej porze roku odbywają się specjalne majówki, czyli najróżniejsze atrakcje, które pozwalają na nowo odkrywać znakomitego pisarza i jego twórczość.

Chociaż ten rok jest pod wieloma względami inny od pozostałych i z wielu planów każe nam rezygnować, to możemy już uspokoić, że takie majowe atrakcje odbędą się w tym roku, tyle że w nieco innej formie, bo jako Nałęczowskie Spotkania z Panem Prusem. O planach na tegoroczną edycję opowiadają wspólnie Muzeum Bolesława Prusa, Nałęczowski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa, przedsięwzięcie wspiera także Gmina Nałęczów.

Tym razem wszystkie atrakcje pojawią się w Internecie – rozpoczną się 11 maja (czyli już w ten poniedziałek) i potrwają do końca miesiąca. Zaplanowano między innymi wirtualne wędrówki po Nałęczowie, wypełnione oczywiście literackimi ciekawostkami, będą też warsztaty literackie i ceramiczne, a uczniowie będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o twórczości pisarza.

Organizatorzy zachęcają, żeby tym razem zostać w domu, ale jednocześnie zaglądać na ich strony internetowe (a zwłaszcza facebookowe profile) i w ten sposób wziąć udział w nowych, wirtualnych spotkaniach z Panem Prusem. Całe wydarzenie objęli swoim patronatem dyrektor Muzeum Lubelskiego, dr Katarzyna Mieczkowska i burmistrz Nałęczowa, Wiesław Pardyka.

Źródło zdjęcia: Muzeum Bolesława Prusa – Facebook