Czy przy obwodnicy Stężycy powinno pojawić się nowe targowisko?

      Możliwość komentowania Czy przy obwodnicy Stężycy powinno pojawić się nowe targowisko? została wyłączona

Takie pytanie stawia mieszkańcom północnej części naszego regionu (zwłaszcza Stężycy i Dęblina) Zarząd Wspólnoty Gruntowej w Stężycy – i czeka na wszystkie opinie i uwagi w tej sprawie.

Jak już informowaliśmy, miejskie targowisko w Dęblinie wkrótce zmieni swoją lokalizację. Mieszkańcy i handlarze przywykli do spotykania się na placu przy ulicy 15. Pułku Piechoty Wilków. Jednak to miejsce zostanie wkrótce wykorzystane w inny sposób, a nowe tymczasowe targowisko ma powstać przy ulicy Krzywej. Będzie mniejsze od obecnego – dlatego pojawił się pomysł, żeby dodatkowe miejsce do handlu powstało również w Stężycy.

Zarząd Wspólnoty Gruntowej w Stężycy ma już propozycję, jakie miejsce wykorzystać do tego celu. Chodzi o działkę, która leży tuż obok obwodnicy (DW 801) – przy drodze powiatowej biegnącej do Ryk (nr 1405L) i jednocześnie przy stężyckiej ulicy Zagórze, która jest drogą gminną. Działka jest uzbrojona w sieć wodociągową, kanalizacyjną, energetyczną i gazową – wymaga jednak utwardzenia i dostosowania do wszystkich potrzeb handlarzy i klientów.

Źródło informacji: Stężyca – Moja Mała Ojczyzna – Facebook