Czy w Drzewcach powstanie nowy stadion piłkarski? Dziś ważne konsultacje

      Możliwość komentowania Czy w Drzewcach powstanie nowy stadion piłkarski? Dziś ważne konsultacje została wyłączona

Pytanie o budowę nowego obiektu dotyczy jednocześnie przyszłości lokalnego klubu sportowego. Jego przedstawicielom zależy na tym, żeby dzisiejsze zebranie w Drzewcach przyniosło konkretne efekty.

Obecnie, KS Cisowianka Drzewce ma do dyspozycji obiekt, który jest w tak złym stanie technicznym, że prawdopodobnie nie przejdzie czerwcowej weryfikacji. Budowa nowego stadionu to jedyna szansa na to, żeby klub sportowy mógł dalej funkcjonować. Na szali są losy lokalnej drużyny seniorów oraz grup młodzieżowych, w których udziela się 70 młodych mieszkańców gminy. Oni wszyscy potrzebują miejsca, w którym mogliby trenować i rozgrywać mecze. Aktualnie muszą korzystać z innych boisk w regionie.

Sponsor klubu, firma Nałęczów Zdrój, oferuje wsparcie przy budowie nowego obiektu. Ale takie przedsięwzięcie wiąże się jeszcze z zamianą gminnej działki na inną, będącą w posiadaniu Cisowianki. Żeby podjąć decyzję w tej sprawie, burmistrz i Rada Miasta chcą poznać zdanie mieszkańców. Zebranie wiejskie odbędzie się dzisiaj (9 lutego), o godzinie 17.30, w remizie OSP w Drzewcach.

Źródło informacji: KS Cisowianka Drzewce (Facebook); UM w Nałęczowie