Dla kogo boisko na Włostowicach?

      Możliwość komentowania Dla kogo boisko na Włostowicach? została wyłączona

Komu i kiedy powinno służyć szkolne boisko? Na to pytanie szukano odpowiedzi w Puławach – po tym, jak mieszkańcy zaskarżyli decyzję włodarzy, dotyczącą zasad udostępniania tego miejsca.

Sąd Rejonowy w Puławach rozpatrzył sprawę związaną z boiskiem przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika. Cały ten szkolny kompleks sąsiaduje z zabudową tamtejszego osiedla – dlatego zdarzało się, że mieszkańcom pobliskich domów przeszkadzały hałasy dobiegające od strony boiska.

Właśnie dlatego miasto zainwestowało w budowę ekranów akustycznych – zostały zamontowane w ubiegłym roku. Gdy tylko tak się stało, ratusz przywrócił możliwość korzystania z boiska – na zasadach, które stosowano tu od lat. Zdecydowano, że poza godzinami pracy szkoły wstęp na boisko mają wszyscy – nie tylko uczniowie.

Wówczas do puławskiego sądu trafił wniosek o ukaranie władz miasta karą grzywny – autorzy tego pozwu byli zdania, że korzystanie ze szkolnego boiska po zakończonych lekcjach jest niezgodne z prawem. Jednak ten wniosek został w całości oddalony przez sąd. Orzeczenie jest jeszcze nieprawomocne, ale otwiera drogę do ponownego udostępnienia boiska dzieciom i młodzieży z Włostowic.

Źródło informacji i zdjęcia: Paweł Maj, Prezydent Miasta Puławy – Facebook