Elektrośmieci zmienią się w… ule

      Możliwość komentowania Elektrośmieci zmienią się w… ule została wyłączona

Czy Puławy zostaną polską stolicą recyklingu? To będzie zależało od młodych mieszkańców miasta: przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich.

Każda puławska placówka oświatowa może się zgłosić do konkursu organizowanego przez Fundację Odzyskaj Środowisko. Wyzwanie polega na przeprowadzeniu zbiórki elektroodpadów. Za każdy elektryczny śmieć organizator lokalnej akcji otrzyma konkretną ilość punktów. Przykładowo, za zużytą lodówkę zostanie ich przyznanych 30, za stary telewizor – 7, a za toner do drukarki – 2. Punktacja będzie naliczana automatycznie, w ramach specjalnie przygotowanego systemu.

Zwycięstwo przypadnie oczywiście placówce, która zbierze największą ilość punktów. Uroczysta gala, podsumowująca wyniki akcji, odbędzie się już w lutym 2023 roku. Zaznaczmy, że w programie Polska Stolica Recyklingu biorą udział tylko te miasta, które uczestniczą w projekcie “Elektryczne Śmieci”.

Do wygrania jest aż 50 tysięcy złotych, które szkoła albo przedszkole wykorzysta dowolnie. Natomiast zebrane elektroodpady zostaną przetworzone – powstaną z nich ule dla pszczół, z charakterystycznymi, czerwonymi daszkami. Tym zajmą się już profesjonalne zakłady przetwarzania, MB Recykling i Maya Victory – partnerzy programu.

Z kolei nauczyciele koordynujący poszczególne akcje mają szansę na nawiązanie stałej współpracy z Fundacją Odzyskaj Środowisko, która zajmuje się edukacją ekologiczną.

Szczegółowe informacje na temat programu i zasad konkursu, punktacja obowiązująca podczas zbiórek czy formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ.

Źródło informacji i zdjęcia: MB Recykling