Zakład Karny w Opolu Lubelskim powiększy się

      Możliwość komentowania Zakład Karny w Opolu Lubelskim powiększy się została wyłączona

Kompleks przy ulicy Owocowej to miejsce, do którego trafiają osoby młodociane oraz ci, którym zasądzono pozbawienie wolności po raz pierwszy. Obecnie może tu przebywać maksymalnie 627 więźniów – ale już niedługo ta liczba będzie większa.

Opolskie więzienie zostanie rozbudowane. W ciągu najbliższych dwóch lat na jego terenie ma powstać zupełnie nowy pawilon mieszkalny – mający trzy kondygnacje i oferujący 258 zakwaterowań dla osadzonych. W ten sposób pojemność jednostki zwiększy się o 40%. W związku z tym, w planach jest także rozbudowa biura przepustek i magazynu depozytowego oraz budowa 10 pól spacerowych.

Wraz z gabarytami i możliwościami obiektu, zwiększą się także zapotrzebowania kadrowe powiększonego Zakładu Karnego – pojawi się tu prawdopodobnie około 50 nowych etatów. Zmieni się również system zarządzania jednostką.

Prace związane z rozbudową więzienia pochłoną prawie 38 milionów złotych. Wszystko zostanie przeprowadzone w ramach rządowego Programu Modernizacji Służby Więziennej, wyznaczonego na lata 2022-2025. Nowy pawilon opolskiego zakładu karnego ma być gotowy we wrześniu 2024 roku.

Umowę podpisano w miniony poniedziałek (3 października). Z tej okazji w Zakładzie Karnym spotkali się Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ppłk Cyprian Bas, Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis oraz Komendant Powiatowy Policji w Opolu Lubelskim nadkom. Leszek Wierzejski. Zaproszono również Ministra Aktywów Państwowych, Jana Kanthaka.

Źródło informacji: UM w Opolu Lubelskim; źródło zdjęcia: Zakład Karny w Opolu Lubelskim – Facebook