Grafika artystyczna opanowała Muzeum Nadwiślańskie

      Możliwość komentowania Grafika artystyczna opanowała Muzeum Nadwiślańskie została wyłączona

Do tej przygody może jeszcze dołączyć każdy, kto zjawi się w głównym muzealnym gmachu.

W Kazimierzu Dolnym jeszcze do dziś trwają Spotkania Graficzne – wydarzenie, które sprowadziło do nadwiślańskiego miasteczka artystów-grafików z całej Polski. To ich pierwsze takie spotkanie od kilku lat, a zarazem powrót do dawnych tradycji. Już od wielu dekad kazimierskie krajobrazy przyciągają artystów i niezmiennie motywują do organizowania artystycznych plenerów. Urokowi miasteczka ulegają również graficy: a spotykając się tu, nie tylko tworzą kolejne prace, ale też dyskutują o nich.

Kulminacyjnym punktem tegorocznych Spotkań Graficznych był niedzielny wernisaż wystawy „Od Kazimierza do Kazimierza. Współczesna grafika polska”. Prace, wykonane przy użyciu rozmaitych technik graficznych, wkroczyły w progi Muzeum Nadwiślańskiego i w południe zostały przedstawione gościom. Można tu zobaczyć między innymi linoryty, akwaforty, drzeworyty, a także techniki własne, wypracowane przez konkretnych artystów. Twórcy wystawy zadbali o to, żeby była to obszerna opowieść o kazimierskich grafikach: do obejrzenia są prace sporządzone nie tylko w tym roku, ale i podczas poprzednich Spotkań Graficznych. Wernisażowi towarzyszyły spotkania z autorami grafik.

Dla tych, którzy poczują się zaintrygowani tą dziedziną twórczości, Muzeum Nadwiślańskie ma jeszcze jedną propozycję: dzisiaj, o godzinie 13.00, w kazimierskim Gmachu Głównym rozpoczną się warsztaty graficzne. Wezmą w nich udział ci, którzy kupią bilet do Muzeum.