Innowacje dla młodych rolników w LODR

      Możliwość komentowania Innowacje dla młodych rolników w LODR została wyłączona

Miniona sobota w Końskowoli przebiegła pod hasłem innowacji dla młodych rolników. Wszystkiego mogli się dowiedzieć na organizowanym przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego – Zielonym Agropikniku Młodych Rolników.

Na polu doświadczalno-wdrożeniowym w Pożogu II, zainteresowani zebrani wokół namiotów przedstawicieli firm rolniczych i maszyn polowych, mogli wziąć udział w wykładach, dyskusjach i pokazach. O szczegółach mówi dyrektor LODR w Końskowoli Wiesław Orzędowski:

 

Pogoda jak i frekwencja dopisały, wśród zapisanych na listę obecności było około pięciuset, nie tylko – młodych rolników. Ważną częścią wydarzenia były prezentacje innowacji stosowanych w nowoczesnym rolnictwie. Mówi Tomasz Szymajda, prezes Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego:

 

Zielony Agropiknik Młodych Rolników skierowany był do młodych rolników i takich też innowatorów można było najczęściej spotkać. Chodzi przede wszystkim o to, aby na naszych stołach pojawiało się jak najwięcej naturalnie i ekologicznie wytwarzanej żywności.

 

(fot. MG/Redakcja)