Kazimierska biblioteka zaprasza – na jakich zasadach?

      Możliwość komentowania Kazimierska biblioteka zaprasza – na jakich zasadach? została wyłączona

Swoją pracę wznowiło już wiele bibliotek w naszym regionie – i to dobre wieści dla wszystkich, którzy od tygodni czekali na możliwość zdobycia nowej ciekawej lektury.

To już nie problem, także w Kazimierzu Dolnym, bo tu znów można odwiedzać Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną. Jej drzwi są otwarte od poniedziałku do piątku, między 9.15 a 16.30. Z tym że przez te drzwi trzeba wchodzić pojedynczo – bo tylko jedna osoba może pojawić się w bibliotecznym przedsionku, żeby oddać książki albo odebrać nowe zamówienia. Pozostali muszą czekać na zewnątrz, zachowując 2-metrowe odstępy. Na miejscu nie można korzystać z czytelni, nie ma dostępu do Internetu ani punktu ksero.

Goście biblioteki nie mogą sami wybierać książek z półek, wszystko podaje bibliotekarz – dlatego dobrze już w domu zaplanować jaką książkę się wypożyczy. Warto skontaktować się w tej sprawie z biblioteką mailowo (pisząc na adres: bibliotekakazimierz@onet.poczta.pl) albo telefonicznie (dzwoniąc pod numer: 81 881 03 05), do dyspozycji jest też system biblioteczny – wtedy wizyta w bibliotece przebiegnie znacznie sprawniej. Można też umówić się na wizytę, żeby uniknąć stania w kolejce.

Co jeszcze bardzo ważne, każda oddana książka trafia do 7-dniowej kwarantanny – i dopiero po tygodniu może być wypożyczona przez kolejną osobę. To kolejny sposób na chronienie gości biblioteki: chociaż może wydłużać czas oczekiwania na upatrzoną książkę, dba o bezpieczeństwo czytelników.