Kolejny etap ODKOMARZANIA w Puławach

      Możliwość komentowania Kolejny etap ODKOMARZANIA w Puławach została wyłączona

Jak informuje puławski Urząd Miasta dzisiaj (27.07) i jutro (28.07) w godzinach wieczornych i nocnych, przeprowadzony zostanie trzeci etap odkomarzania. Przede wszystkim objęte zostaną nim tereny, którymi zarządza Miasto Puławy.

Opryski będą trwać w godzinach od 20 do 6 rano kolejnego dnia. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych odkomarzanie zostanie przesunięte na późniejszy termin, o czym Urząd zobowiązał się informować.

Dodatkowo. w okresie wzmożonej aktywności komarów każdy z nas może indywidualnie ograniczać ich populację. Skuteczność wymaga stosowania wielu różnorodnych metod jednocześnie. Na terenach m.in. osiedli mieszkaniowych czy posesji prywatnych, ogrodów działkowych czy zakładów pracy – ich właściciele lub zarządcy mogą rozważyć decyzje o przeprowadzaniu sukcesywnych oprysków we własnym zakresie. Wykonanie zabiegów chemicznych można zlecić specjalistycznej firmie, bądź wykonać je na niewielkich powierzchniach zieleni za pomocą preparatów dostępnych np. w sklepach ogrodniczych.

Środki chemiczne, które zostaną użyte do zwalczania owadów m.in na terenach puławskich przedszkoli, szkół, skwerów czy na marinie i nadwiślańskim bulwarze, posiadają świadectwa rejestracji wydane przez Ministra Zdrowia o dopuszczeniu do stosowania na terenie Polski. Mimo to, urzędnicy apelują o zachowanie ostrożności przy korzystaniu z obszarów, na których będą przeprowadzane zabiegi chemiczne.

Dokładna rozpiska terenów objętych opryskami dostępna jest TUTAJ.