Kto może się zgłosić do szpitala w Kozienicach?

      Możliwość komentowania Kto może się zgłosić do szpitala w Kozienicach? została wyłączona

Epidemia komplikuje pracę służby zdrowia także w mazowieckiej części naszego regionu. Szpital w Kozienicach w najbliższym czasie nie będzie przyjmować pacjentów na pięć konkretnych oddziałów.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, w tej placówce potwierdzono zakażenie koronawirusem u pacjenta oddziału urazowo-ortopedycznego. Priorytetem jest teraz przebadanie tutejszego personelu i pozostałych pacjentów oddziału. Dlatego do tego wtorku (13 października) nie będą tu przyjmowani nowi chorzy.

Podobna sytuacja pojawiła się na czterech innych oddziałach – ale to w związku z zarządzeniem wojewody mazowieckiego, żeby 24 szpitalne łóżka czekały na osoby chore na covid-19. Właśnie dlatego nowi pacjenci nie będą na razie przyjmowani także na oddziały: chirurgiczny, laryngologiczny, urologiczny i ginekologiczno-położniczy. Tutaj brak przyjęć prawdopodobnie potrwa dłużej, niż na oddziale urazowym.

Osoby, które zgłaszają się na pozostałe oddziały kozienickiego szpitala, powinny przynosić ze sobą wyniki badania PCR w kierunku zakażenia COVID-19. Przypomnijmy, że mobilny punkt pobierania wymazów mieści się w niskim budynku, tuż obok Oddziału Zakaźnego kozienickiego szpitala. Każdy kto dostanie skierowanie na takie badanie, powinien wcześniej zapowiedzieć się telefonicznie, dzwoniąc pod numer 48 887 181 170, między 8.00 a 14.00.