Mobilni rekruterzy będą namawiać do wstąpienia do wojska

      Możliwość komentowania Mobilni rekruterzy będą namawiać do wstąpienia do wojska została wyłączona

Rekruterzy 2. Lubelskiej Brygady OT już niebawem wyruszą w teren – pojawią się w wielu instytucjach, szkołach i urzędach w naszym regionie. Osobom zainteresowanym służbą w WOT pomogą wypełnić wnioski o powołanie, odpowiedzą na każde pytanie i doradzą, jak dobrze przygotować się do szkolenia podstawowego.

Mobilny zespół, który tworzy prawie 30 żołnierzy, odwiedzi wszystkie powiaty na Lubelszczyźnie. Zatrzyma się w wielu różnych miejscach, ponieważ chce dotrzeć do jak największej ilości ludzi. Rekruterzy poprowadzą spotkania, na których objaśnią procedurę powołania, opowiedzą na czym polega terytorialna służba wojskowa, jaka jest misja i zadania WOT, a także podzielą się własnymi doświadczeniami. Dodatkowo, każdy kto odwiedzi stoiska promocyjne, będzie mógł zapoznać się z wyposażeniem etatowym żołnierza OT, czy zobaczyć wojskowych ratowników w akcji udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Rekruterzy doskonale rozumieją osoby, które rozważają wstąpienie do WOT, potrafią rozwiać ich wątpliwości i odpowiedzieć na każde pytanie. Podczas takiego spotkania można złożyć wniosek o powołanie do służby, a to znacznie skraca proces rekrutacji. Jak mówią statystyki, w minionym roku co czwarty żołnierz wcielony do 2 LBOT został zrekrutowany właśnie przez mobilnych rekruterów.

Każdy. kto jest zainteresowany służbą w szeregach 2 Lubelskiej Brygady OT może umówić się na bezpośrednie spotkanie z rekruterem ze swojego powiatu, w dogodnym dla siebie miejscu i czasie. Dane kontaktowe dostępne są na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Źródło informacji: 2LBOT; źródło zdjęcia: baza Pixabay