Nadchodzi tegoroczna Noc Innowacji

      Możliwość komentowania Nadchodzi tegoroczna Noc Innowacji została wyłączona

W najbliższy sobotni wieczór będzie można odkryć niejedną tajemnicę współczesnej nauki – i sprawdzić, jakie kierunki badań rozwijają się aktualnie w Puławach.

Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych zaprasza puławian na Noc Innowacji. Już jutro będzie można odwiedzić nowoczesne laboratoria w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym i przekonać się, nad czym pracują na co dzień tutejsi naukowcy, rozwijający nowe kierunki badań.

Pracownicy Instytutu przedstawią spektakularne doświadczenia chemiczne i wyjaśnią, czym jest ekstrakcja nadkrytyczna – i dlaczego jest ważna dla biogospodarki. Goście poznają też wiele tajemnic tworzyw biodegradowalnych, a nawet zobaczą, jak taki kompozyt powstaje na taśmie produkcyjnej. Naukowcy pochwalą się też ekologicznymi wyrobami, jakie już wyprodukowano w puławskim Instytucie. Więcej o planach na ten specjalny wieczór przeczytacie TUTAJ.

Noc Innowacji w ramach Digital Festival to największa inicjatywa technologiczno-edukacyjna w Polsce. Odbędzie się już po raz trzeci – a w Puławach właśnie dzięki tutejszemu Instytutowi, który został partnerem wydarzenia. Pokazy i warsztaty w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym rozpoczną się w sobotę (9 października) o 18.00 i potrwają do 22.00. Wstęp będzie wolny.

Źródło plakatu i zdjęcia: Digital Festival