Od lat namawiają do maszerowania z kijkami

      Możliwość komentowania Od lat namawiają do maszerowania z kijkami została wyłączona

Początkowo, była znana jako metoda treningu narciarzy biegowych. Ale okazała się idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce zażyć mądrej dawki ruchu – bezpiecznie zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie.

Tym, którzy lubią piesze wędrówki, przypominamy że można połączyć przyjemne z pożytecznym – i wędrować przez nasz region, dzierżąc w rękach specjalne kije i stosując się do określonych zasad maszerowania z takimi akcesoriami. W naszym regionie od lat zachęca do tego Fundacja BezMiar – i aktualnie mobilizuje do wzięcia udziału między innymi w Nordikiadzie.

Tegoroczna edycja tego wydarzenia potrwa jeszcze do początku grudnia. 25 września będzie można ruszyć z kijkami w trasę wyznaczoną w Kazimierzu Dolnym, natomiast 9 października w Dęblinie szykuje się Rajd Orlich Skrzydeł. Zapisy na oba te wydarzenia trwają w Internecie, na facebookowym profilu Fundacji BezMiar – kliknij TUTAJ.

Dodajmy, że w minioną sobotę (10 września) z kijkami maszerowali puławianie – ten rajd zorganizowano także w ramach Puławskiego Forum Profilaktycznego. Podczas tego wydarzenia Maryla Miłek i Elżbieta Krawczyk odebrały Nagrodę Specjalną od Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking – za popularyzowanie tej metody rekreacji.

Źródło informacji i zdjęcia: Fundacja BezMiar – Facebook