PORADY EKSPERTA: KAMIL KAMOLA (K2 CONSULTING), MICHAŁ KOWALSKI (ZPH KRZACZEK Sp. z.o.o.) – Pracodawco, uważaj na przestępstwa w Sieci!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: KAMIL KAMOLA (K2 CONSULTING), MICHAŁ KOWALSKI (ZPH KRZACZEK Sp. z.o.o.) – Pracodawco, uważaj na przestępstwa w Sieci! została wyłączona

Dane związane z działalnością danej firmy czy instytucji są ważnym elementem informacyjnym, a zasoby cyfrowe powinny być szczególnie chronione. Cyberprzestępcy uderzają nie tylko w prywatne osoby, ale także w przedsiębiorstwa, dlatego stosowanie zasad cyberbezpieczeństwa to norma i konieczność współczesnego pracodawcy.

Jak firmy oraz instytucje zabezpieczają się przed atakami hakerskimi? W jaki sposób powinno odbywać się tworzenie kopii bezpieczeństwa? Dlaczego odtworzenie i odzyskanie danych to proces długotrwały i kosztowny? Teoria i praktyka połączyły się ze sobą w audycji, ponieważ nasi Eksperci odwołali się do konkretnych sytuacji związanych z funkcjonowaniem firm.

 

Ataki szyfrujące – to bardzo niebezpieczny (i kosztowny!) element działalności cyberprzestępców. Warto wiedzieć, czym są i jak przebiegają. Czego bezwzględnie nie należy robić, poruszając się w wirtualnej rzeczywistości?… dowiemy się w tej części rozmowy.

 

Bezpieczny pracownik biurowy jest na pewno świadomy zagrożeń czyhających w sieci. Pracodawcy, którzy organizują szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa, wiedzą, jak ważne jest edukowanie kadry. Ale czy to już standard we wszystkich przedsiębiorstwach? Tak jak i w poprzednich częściach audycji, nie zabraknie przykładów, którymi podzielą się nasi Goście.

Źródło zdjęcia: Redakcja