Rowerem „Na Szlaku Produktu Lokalnego”

      Możliwość komentowania Rowerem „Na Szlaku Produktu Lokalnego” została wyłączona

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” i Fundacja “Przyroda – Tradycja – Ludzie” mają nową propozycję dla rowerzystów, którzy lubią wykorzystywać swoje jednoślady do zwiedzania regionu.

W najbliższą niedzielę (26 września) odbędzie się rajd rowerowy, który pozwoli zwiedzić sporą część powiatu puławskiego, szlakiem produktu lokalnego. Uczestnicy przejadą 56 kilometrów i odwiedzą w sumie 7 miejscowości, w gminach Wąwolnica i Końskowola. W planie wycieczki jest zwiedzanie miejsc, które opowiadają o historii regionu, ale też miejsc, w których współcześnie powstają cenione produkty lokalne. Przewidziano postoje na przykład w przetwórni owoców w Klementowicach albo na lawendowej plantacji w Nowym Pożogu. Pełny program i regulamin wyprawy jest TUTAJ.

Uczestnicy spotkają się w Parku Labiryntów i Miniatur w Rąblowie i stąd ruszą w drogę – a na koniec właśnie tutaj wrócą. Większość trasy będzie biegła przez asfaltowe jezdnie, ale około 8 kilometrów trzeba będzie pokonać traktami leśnymi albo utwardzanymi tłuczniem – dlatego warto zabrać ze sobą rowery trekkingowe albo górskie.

Żeby wziąć udział w tej niedzielnej wycieczce, trzeba najpóźniej w ten czwartek (23 września) odesłać formularz zgłoszeniowy, z pomocą poczty elektronicznej. Wycieczka będzie płatna: z powodu ubezpieczenia, ale też dlatego, że na wielu przystankach pojawią się okazje do degustacji, a cały rajd zakończy piknik w Rąblowie.