Rusza odbudowa mostu w Ogonowie

      Możliwość komentowania Rusza odbudowa mostu w Ogonowie została wyłączona

Minęły już trzy lata, odkąd zawalił się most na trasie biegnącej przez Ogonów – we wschodniej części gminy Ryki. Ale tuż przed tą niechlubną rocznicą władze powiatu podpisały umowę w sprawie odbudowania tej przeprawy.

Do zniszczenia poprzedniego mostu przyczyniła się wezbrana woda, która podmyła nasypy. Nowa konstrukcja ma posiadać niezbędne umocnienia hydrotechniczne. Most będzie też zintegrowany z zastawką do regulacji poziomu wody znajdującej się w rowie dennym.

W związku z budową nowej przeprawy, przebudowę przejdzie prawie 200 metrów lokalnej drogi powiatowej (1430L). Zmiany przejdą również lokalne odcinki sieci energetycznej i teletechnicznej. Wszystkie zaplanowane prace wykona firma z Lublina.

Wartość całej inwestycji to prawie 3 miliony złotych – ale niemal 2 miliony pokryje dotacja z rządowego funduszu “Polski Ład”. Pozostałymi kosztami po połowie podzielą się lokalne samorządy: powiat rycki i gmina Ryki.

Cała inwestycja bardzo cieszy mieszkańców Ogonowa i pobliskich miejscowości. Od trzech lat nie mogą korzystać z drogi dojazdowej, do której byli przyzwyczajeni. Do dawnych nawyków będą mogli wrócić jeszcze tej jesieni – ponieważ wykonawca ma zakończyć prace w Ogonowie do połowy października.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Rykach