Światła, przejścia i bezpieczeństwo na drodze – te przedszkolaki wiedzą o co chodzi!

      Możliwość komentowania Światła, przejścia i bezpieczeństwo na drodze – te przedszkolaki wiedzą o co chodzi! została wyłączona

Tydzień Zrównoważonego Transportu co prawda jest już za nami, ale utrwalona wiedza zostanie na bardzo długo. Szczególnie w przypadku puławskich przedszkolaków.

16 września rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu wieńczony Europejskim Dniem Bez Samochodu przypadającym na 22 września. Głównym celem było i jest zachęcanie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń, np. wybieranie ekologicznych środków podróżowania – roweru czy komunikacji miejskiej.

W Puławach miało miejsce wiele imprez związanych z ideą zrównoważonego transportu: konkurs plastyczny, zawody w konkurencjach best trick i game of skate na puławskim Skate Parku, Rodzinny Rajd Rowerowy, czy też „Bezpieczeństwo ruchu drogowego oczami dzieci” – zabawy i konkurs wiedzy dla przedszkolaków .

Postanowiliśmy sprawdzić jak dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Puławach radzą sobie w gąszczu zasad. Wspólnie sprawdźmy, jak maluszki poradziły sobie z pytaniami konkursowymi.

 

 

 

(fot. MP nr 10 w Puławach)