W Puławach powstaje “Karuzela” – nowy park handlowy

      Możliwość komentowania W Puławach powstaje “Karuzela” – nowy park handlowy została wyłączona

Dzisiaj (19 października) na placu budowy przy ulicy Dęblińskiej miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

Byli przy tym obecni między innymi prezydent miasta Paweł Maj, starosta puławski Danuta Smaga, przedstawiciele wykonawców oraz architekt nowej galerii. O rosnącej budowie i jej zaawansowaniu mówi Grzegorz Pękalski, prezes zarządu spółki Karuzela Holding, współinwestor przedsięwzięcia:

 

Jest to obecnie największa taka inwestycja w Puławach. Miejsce wpisuje się w handlowy charakter tej części miasta i ma też uzupełniać, czy nawet kreować jej wizerunek. Nie bez znaczenia będą tworzone tu miejsca pracy i generowane wpływy do budżetu miasta, z tytułu podatków.

Pracownicy działają na terenie liczącym 5 hektarów i niemal każdego dnia walczą z pogodą czy ewentualnymi utrudnieniami w budowie. Budynek będzie miał 14 tysięcy metrów kwadratowych, a wokół znajdzie się 600 miejsc parkingowych. “Karuzela” to centrum nastawione na handel codzienny oraz marki dyskontowe. Powstanie 20 sklepów z oddzielnymi wejściami z zewnątrz. Czy możemy spodziewać się jeszcze czegoś? Kontynuuje Grzegorz Pękalski:

 

Projekt zakłada przebudowę istniejącego obiektu przy ulicy Dęblińskiej, a nie budowę od zera. W sąsiedztwie są market budowlany i plac targowy, ma to być uzupełnienie oferty. Otwarcie nowego parku handlowego jest planowane na późną wiosnę przyszłego roku.

 

Źródło zdjęć: Redakcja/MG; źródło wizualizacji: Karuzela Holding