Tak minął długi weekend puławskim policjantom

      Możliwość komentowania Tak minął długi weekend puławskim policjantom została wyłączona

Jak zapowiadaliśmy przed minionym weekendem, ostatnie trzy dni były pracowite dla policjantów, którzy dbali o bezpieczeństwo pieszych, kierowców i podróżnych.

Jednak epidemia koronawirusa sprawiła, że w pojęciu bezpieczeństwa mieści się ostatnio więcej, niż tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Teraz, żeby bezpiecznie poruszać się w miejscach publicznych, trzeba pamiętać między innymi o założeniu maseczki ochronnej – i to właśnie sprawdzają policjanci, a w razie potrzeby przypominają o tym obowiązku i udzielają niezbędnych wskazówek, a nawet wręczają maseczki tym osobom, które ich nie mają.

Żeby w ten sposób pomagać puławianom, mundurowi z naszej komendy nawiązali współpracę z Zespołem Szkół nr 3 – kupiono materiały i przekazano je szkole, a uczennice, wraz z opiekunką klas pedagogicznych Dorotą Opolską-Maksym, zajęły się wykonaniem bawełnianych maseczek ochronnych. Właśnie takie środki ochrony, a także 300 maseczek uszytych przez panie z Grupy Aktywnych Kobiet w Oblasach, w ostatnich dniach wręczali nasi policjanci mieszkańcom miasta. Jednocześnie podpowiadali, jak prawidłowo korzystać z takiej maseczki.

Tymczasem uczennice ze „Szpulek” szyją dalej, wkrótce zrobione przez nie maseczki trafią do Hospicjum im. Św. Matki Teresy w Puławach. A policja przypomina, że mimo łagodzenia obostrzeń związanych z epidemią, trzeba wciąż zachowywać ostrożność i rozsądek – noszenie maseczek zasłaniających usta i nos to jedna z form tej ostrożności.

Źródło zdjęcia: KPP w Puławach