Teatr Lalek „Muchomor” ma już 40 lat!

      Możliwość komentowania Teatr Lalek „Muchomor” ma już 40 lat! została wyłączona

Puławski Ośrodek Kultury będzie świętować ten jubileusz w najbliższą niedzielę (30 maja) – a żeby zrobić to należycie, przygotowuje kilka atrakcji.

Historia „Muchomora” sięga listopada 1981 roku i czasów, gdy działał Zakładowy Dom Kultury Zakładów Azotowych „Puławy”. Z inicjatywą założenia teatru lalek wystąpiła Grażyna Idzik-Dominiak. Do dziś zajmuje się reżyserowaniem sztuk, tworzeniem lalek i przygotowywaniem scenografii. Co roku do „Muchomora” dołączają młodzi puławianie, którzy są ciekawi takiej teatralnej przygody. Formacja może się pochwalić wieloma nagrodami i wyróżnieniami w regionalnych i ogólnopolskich konkursach.

Niedzielne obchody jubileuszu otworzy premierowy spektakl pod tytułem: „Kukuryku! Lis w kurniku!”. Ale oprócz wycieczki do bajkowego świata, będzie też podróż w przeszłość. Zapewnią ją dwie wystawy: lalek, które brały udział w teatralnych spektaklach w ciągu wielu ostatnich lat i ekspozycja fotografii dokumentujących działalność teatru. Wspomnienia ożyją także dzięki seansowi filmu „40 lat Muchomora”.

Wszystko rozpocznie się w tę niedzielę, tuż po godzinie 17.00. Wejściówki można odbierać na portierni „Domu Chemika” – i lepiej się pospieszyć, bo ich ilość jest ograniczona. Oczywiście podczas spotkania trzeba będzie pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

Źródło zdjęcia: POK