Tragedia w Chodlu – nie żyją trzy kobiety

      Możliwość komentowania Tragedia w Chodlu – nie żyją trzy kobiety została wyłączona

Policjanci z Opola Lubelskiego, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do jakiego doszło w Chodlu w miniony poniedziałek (14 sierpnia). Zderzenie dwóch aut osobowych doprowadziło do śmierci trzech kobiet.

Wszystko zdarzyło się krótko po godzinie 14.00, na krzyżówce drogi powiatowej z wojewódzką. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, do wypadku doprowadził 77-latek, który wymusił pierwszeństwo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. Jego auto zderzyło się z samochodem, którym kierował 23-latek.

Autem, które prowadził senior, podróżowały cztery pasażerki. Ta, która siedziała na przednim siedzeniu, nie odniosła obrażeń – natomiast trzy kobiety siedzące z tyłu, zginęły na miejscu. Starszy kierowca został ranny i trafił do szpitala. Trwa ustalanie, czy nie był pod wpływem alkoholu. Wiadomo, że drugi kierowca był trzeźwy, gdy doszło do wypadku.

Trzy ofiary śmiertelne to mieszkanki Poniatowej – poinformował o tym burmistrz Paweł Karczmarczyk, który odniósł się do tragedii w mediach społecznościowych. Wyjaśnił, że kobiety należały do Poniatowskiego Klubu Seniora i były bardzo zaangażowane w życie społeczne i kulturalne miasta – udzielały się między innymi w lokalnym teatrze (“Fajna Ferajna”) oraz w zespołach wokalnych. Włodarz złożył kondolencje ich rodzinom.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Opolu Lubelskim; Paweł Karczmarczyk – Facebook