Trwa zbiórka pieniędzy na prezenty świąteczne dla ukraińskich dzieci

      Możliwość komentowania Trwa zbiórka pieniędzy na prezenty świąteczne dla ukraińskich dzieci została wyłączona

W Polsce ruszyła zbiórka pieniędzy na prezenty świąteczne dla dzieci osieroconych w wyniku rosyjskiej wojny na Ukrainie. Jak donosi serwis Yavp.pl, powołując się na facebookową stronę akcji „Święta bez taty”, tym razem organizatorzy planują przygotować prezenty dla co najmniej 4,5 miliona dzieci z Ukrainy.

Akcja „Święta bez taty” odbywa się w Polsce z inicjatywy Fundacji UNITERS od 2014 roku. Wówczas jej głównym celem było przygotowanie upominków dla ukraińskich dzieci, które straciły rodziców w wyniku wojny w Donbasie. Przez 8 lat, dzięki akcji „Święta bez taty” prezenty na Boże Narodzenie otrzymało ponad 24 tysiące ukraińskich dzieci. Teraz, po inwazji jaką Rosja przeprowadziła na pełną skalę, akcja nabrała nowego znaczenia. Fundacja UNITERS ogłosiła, że wszystkie dzieci na Ukrainie to dzieci wojny.

Darowizny na cele charytatywne można przekazywać na stronie zbiórki – na portalu zrzutka.pl. Organizatorzy postawili sobie za cel zebranie tam 225 tysięcy złotych.

Wszystkie pieniądze zebrane w ramach akcji „Święta bez taty” zostaną przeznaczone na zakup słodyczy oraz latarek i gwizdków, które będą dołączane do każdego prezentu. Takich paczek powinno więc być około 4,5 miliona. Będą one dostarczane przez około 3000 wolontariuszy kampanii, którzy nazywają siebie Superelfami.

Źródło: yavp.pl, Fundacja Uniters (United Volunteers).