Tu nie będzie bieżącej wody!

      Możliwość komentowania Tu nie będzie bieżącej wody! została wyłączona

W tym tygodniu w dwóch zakątkach naszego regionu potrwają prace remontowe przy sieciach wodociągowych – i z tego powodu z niektórych kranów nie popłynie woda (albo popłynie słabiej).

Na początek wieści dla mieszkańców Opola Lubelskiego i okolic – we wtorek (11 maja) w rejonie Starego Rynku w ogóle nie będzie bieżącej wody. Utrudnienia będą mieć związek z remontem sieci wodociągowej: będą tu wymieniane zasuwy głównego węzła w okolicy ulicy Strażackiej.

Przerwa w dostawie wody obejmie ulice Stary Rynek, Strażacką, Józefowską, Cichą, Getta, Piekarską, Ogrodową, Nową, Podzamcze, Aleję 600-lecia, Długą, Lubelską, Zagrody, Szkolną i Pomorską. Natomiast w pozostałej części miasta i w okolicznych miejscowościach bieżąca woda może płynąć pod słabszym ciśnieniem. Prace zaczną się o 8.00 rano i na razie nie wiadomo, jak długo potrwają. Przy ulicy Ogrodowej pojawi się cysterna, z której będzie można zaczerpnąć wody.

 

Jest też ważna wiadomość dla mieszkańców gminy Końskowola. Od tego wtorku do najbliższego piątku (od 11 do 14 maja) w wielu miejscowościach może brakować bieżącej wody. „Wodociągi Puławskie”, odpowiedzialne za doprowadzanie wody do Końskowoli i okolic planują na ten tydzień prace konserwacyjne na sieci wodociągowej. Przerwy w dostawie wody mogą się zdarzać między 9.00 a 14.00. Ostrzeżenie dotyczy Nowego Pożoga, Starego Pożoga, Stoku, Lasu Stockiego i Celejowa, a także ulicy Pożowskiej w Końskowoli.