Uciekał policji kradzionym autem – i miał broń

      Możliwość komentowania Uciekał policji kradzionym autem – i miał broń została wyłączona

Ten mieszkaniec gminy Łaziska miał już kłopoty z prawem – ale w minioną sobotę jeszcze bardziej pogorszył swoją sytuację. Teraz grozi mu dłuższy pobyt w więzieniu.

W sobotni poranek 49-latek ukradł samochód swojej matki – chciał dotrzeć do krewnego, z którym był skonfliktowany. Wśród argumentów, jakie zabrał ze sobą, była także nielegalnie nabyta dubeltówka.

Mężczyzna był bardzo zdeterminowany, żeby dojechać do celu – nie zwracał uwagi na policjantów, którzy odebrali zgłoszenie w jego sprawie i próbowali go zatrzymać. W Zakrzowie jego auto wjechało do rowu – po tym, jak kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Mimo wszystko, mężczyzna uciekał dalej – już pieszo. Nie zaszedł jednak daleko.

Gdy 49-latek trafił w ręce mundurowych, wyszło na jaw, że jest poszukiwany, ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a w dodatku jest nietrzeźwy – w jego krwi stwierdzono ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany, ale spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące – wczoraj sąd przychylił się do wniosku policji. Jednak bardzo możliwe, że 49-latek spędzi za kratkami znacznie więcej czasu – za samo posiadanie broni palnej bez zezwolenia grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji: KPP w Opolu Lubelskim