Czy 22 gminy i 5 powiatów może zgodnie współpracować?

      Możliwość komentowania Czy 22 gminy i 5 powiatów może zgodnie współpracować? została wyłączona

Właśnie taki jest zamysł Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Chodzi o połączenie sił lokalnych samorządów, położonych blisko Lublina, w aplikowaniu o fundusze unijne.

Zanim samorządy przejdą do omawiania konkretów i szykowania planów, swoje zdanie mogą wyrazić mieszkańcy całego tego obszaru. Z początkiem kwietnia ruszyły specjalne konsultacje społeczne: każdy może zaproponować, przy jakich projektach powinny połączyć siły wybrane lubelskie samorządy albo skomentować wstępne ustalenia.

Wirtualna ankieta jest już zamieszczona w Internecie (kliknij TUTAJ) i będzie dostępna do 5 maja. Z naszego regionu do tej ponadlokalnej współpracy dołączą powiat puławski i gmina Nałęczów, więc mieszkańcy ziemi puławskiej mogą śmiało wyrazić swoje zdanie.

Osoby, które mają kłopot z dostępem do Internetu, mogą telefonicznie skontaktować się z Biurem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (numer: 81 466 16 20). Dyżury konsultacyjne potrwają od 12 kwietnia do 5 maja, w każdy poniedziałek i wtorek, w godzinach od 8.30 do 14.00.